Instagram Google Plus Twitter Facebook
Ergen ve Ebeveyn Danışmanlığı

Ergenlik bireyin hayatındaki en önemli kriz aşamalarından biridir ve çoğu zaman bu kriz aşaması, ailenin çok hırpalanmasına yol açabilir. Bu dönemde hem ergenin ebeveyni ile ilişkisine yardımcı olmak hem de ebeveyne süreci daha iyi ifade etmek, çocuğunun ihtiyaçlarını anlamasını sağlamak, ebeveynin kendi ihtiyaçlarına saygı duyarak çocuğuna ulaşmasına yardımcı olmak gerekebilir.

Ergen ve Ebeveyn danışmanlığı ileride yaşanacak bir çok problemi engelleyebilir. Ergenlik dönemi hem ergen için ve hem de ergenin ailesi için zor dönemdir. Aile ergeni anlamakta güçlük çekerken, ergen anlaşılma duygusunu tam olarak yaşayamadığını düşünür. Ebeveyn bu dönem, çocuğunu ne kadar tanır ve bu dönem özelliklerine vâkıf olabilirse ebeveyn-ergen çatışmaları o denli az olur.

Ergen bedensel, cinsel, sosyal ve duygusal anlamda farklı bir döneme girmiştir. Bu gelişim sahalarında yaşadığı süreçler sebebiyle ergen kendisini farklı hisseder ve çoğu zaman kendisini tanımlamakta güçlük çeker.

İşte tam da bu gibi geçiş zorluklarında aile işin içinden çıkamadığı durumlarda uzman desteği ile daha kolay atlatılabilir bir dönem haline gelebilir.

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.
Ad - Soyad :
Telefon No :