member

Filiz İMAMOĞLU

Uzm. Kl. Psk.

Klinik psikolog Filiz İmamoğlu, psikoloji alanında oldukça yetenekli bir isimdir. Kendisi, ülkemizdeki önde gelen üniversitelerde eğitim görmüştür. Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tamamlayan İmamoğlu, ardından klinik psikoloji yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Adli psikolojide doktora özel öğrencisi olarak eğitimalmıştır.
İmamoğlu, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde psikolojik danışman ve çocuk gelişiminde öğretim görevlisi olarak 3 yıl boyunca görev almıştır. Bu süreçte, öğrencilerine bir çok farklı konuda dersler vermiştir.
İmamoğlu, aldığı eğitimlerle birlikte klinik psikoloji alanında uzmanlaşmıştır. Hakan Türkçapar’dan BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) ve Prof. Dr. Medaim Yanık’dan Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu eğitimleri almıştır. Bu sayede, bu konularda oldukça bilgili ve deneyimli hale gelmiştir. Pozitif psikoloji konusunda da oldukça ileri bir seviyede olan İmamoğlu, Pozitif Psikoloji Kongresinde gerçekleştirdiği “Pozitif Psikolojide Manevi Uygulamalar” başlıklı sunumuyla, alanında oldukça ses getirmiştir.
İmamoğlu, psikoloji alanındaki çalışmalarını sadece üniversitelerdeki dersleriyle sınırlı tutmamıştır. Prof. Halil Ekşi editörlüğünde yayınlanan “Psikoterapide Maneviyat” adlı kitapta “Pozitif Terapide Maneviyat Eylemleri” adlı bölümde yer alarak, geniş kitleler tarafından okunmuştur. İmamoğlu, psikoloji alanındaki çalışmalarıyla birçok kişinin hayatında pozitif etkiler yaratmaya devam etmektedir.

member

Hanifi Türkaslan

Uzm. Kl. Psk.

Hanifi Türkaslan, Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Aynı zamanda ve Rumeli Üniversitesi klinik psikoloji bölümünde tez sürecine devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi’yi aktif olarak kullanmaktadır. Hanifi Türkaslan ayrıca Cinsel Terapi, Aile ve Evlilik Terapisi alanlarında da danışanlarına yardımcı olmaktadır.
Lisans hayatı boyunca çeşitli kurumlarda danışan gözlemleri yaparak ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak kendini geliştirmeye devam eden Hanifi Türkaslan, 2018 yılında Gaziantep Özel Anka hastanesinde Psikoloji stajını tamamlamıştır. Ayrıca 2022 yılında Moodist psikiyatri ve nöroloji hastanesinde hastaları gözlemleyip grup terapilerine katılmıştır.
Birçok kongre ve workshoplara da katılarak bilgisini ve tecrübelerini arttıran Hanifi Türkaslan, şu anda aktif olarak danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kendini geliştirmeyi önemseyen ve danışanlarının ihtiyaçlarına özel olarak yaklaşan Hanifi Türkaslan, mesleğine olan tutkusu ve işine olan saygısıyla tanınmaktadır.

member

Betül ATASAZ

Uzm. Kl. Psk.

Betül Atasaz, bir klinik psikolog, aile danışmanı ve PDR uzmanıdır. İstanbul, Üsküdar’da yaşamaktadır. Lisans derecesini Üsküdar Üniversitesi’nde %100 İngilizce Psikoloji bölümünden almış ve Klinik Psikoloji dalında yüksek lisans derecesi ile aile danışmanlığı sertifikasyon eğitimi ve pedagojik formasyon eğitimi de almıştır.
Atasaz, staj deneyimlerinde İstanbul Anadolu Adliye Sarayı, NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, Validebağ Öğretmen Huzurevi ve Teknik Lisesi, NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi Uygulamalı Klinik Dersi, NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi Klinik Yüksek Lisans Stajı, İstanbul Bakırköy Mazhar Osman Sinir ve Ruh Sağlığı Hastanesi ve Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde yer almıştır.
Atasaz, çocuk testleri paketleri, çocuklarda zeka yönelim testi timi, çocuk ve ergen BDT, EMDR Hera Psikoloji, deneyimsel oyun terapisi ve kişisel gelişim eğitimleri dahil olmak üzere bir dizi test eğitimi almıştır. Ayrıca, Kişilik Bozuklukları Eğitimi, MMPI, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası ve Klinik Batarya Eğitimi dahil olmak üzere diğer psikoloji eğitimleri de almıştır.
Atasaz, çalışma geçmişinde birçok yerde görev yapmıştır.


member

Ayşe Özel

Psk.

Ayşe Özel lisans eğitimini İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Dinamik Terapi ve Bütüncül Oyun Terapisi eğitimi almıştır. Ergen ve yetişkin seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi Ve Dinamik Terapi ekollerini aktif olarak kullanmaktadır. İrade Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Bakırköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde stajını tamamlamıştır. Bakırköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde gönüllü olarak eğitimlere katılmış ve danışan gözlemlerinde yer almıştır. Eğitim hayatı süresince birçok kongre ve eğitime katılarak kendini geliştirmeye devam etmiştir. Şu anda aktif olarak ergen ve yetişkin bireylere hem yüzyüze hem de online terapi hizmeti vermektedir. Çalışma alanları arasında depresyon, kaygı bozuklukları, ilişki problemleri, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, Somatoform bozlukluklar, sınav kaygısı, uyku bozuklukları, sosyal anksiyete, duygudurum bozuklukları yer almaktadır.

member

Emine ERKAN

Uzm. Psk.

Emine Erkan, İstanbul merkezli bir uzman psikolog ve psikoterapisttir. Ergen, yetişkin ve çift terapisi konularında uzmanlaşmıştır. Erkan, psikoloji lisans eğitimini The Ohio State Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans derecesi elde etmiştir. Halen İstanbul Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Doktora programında PHD adayıdır.
Erkan, mesleki kariyeri boyunca birçok alanda deneyim kazanmıştır. Çalışma alanları arasında travma, depresyon, kaygı bozuklukları, panik bozukluk, ilişki problemleri, uyum bozuklukları, duygu durum bozuklukları, kişilik bozuklukları, disosiyatif bozukluklar, yeme bozuklukları ve takıntı-zorlantı bozuklukları yer almaktadır.
Erkan, terapi eğitimleri konusunda oldukça niteliklidir. Aldığı eğitimler arasında EMDR I. Düzey, Şema Terapide Somatizasyonla Çalışmak, Dissosiyatif Kimlik Bozukluğunun Tanı ve Tedavisi, Gottman Çift Terapisi, Şema Terapi-Çocuk ve Ergenlerde, Şema Terapi-Süpervizyon, Şema Terapi-Teorik Eğitim ve Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları bulunmaktadır.
Erkan, Moxo Dikkat Testi, WISC-4 Zeka Testi, Denver II Gelişim Testi ve Stanford-Binet Zeka Testi gibi birçok farklı testi de uygulama yeteneğine sahiptir. Erkan, mesleki kariyerinde sürekli olarak kendisini geliştirmeye odaklanarak, hastalarına en iyi şekilde yardımcı olmak için çaba göstermektedir.